Hodinky značky Seiko

Ačkoli hodinky švýcarského původu si stále ve světě drží svou prestiž, na světě se nachází řada jiných zemí, pro které se hodinářský průmysl stal téměř synonymem. Japonsko je obecně zemí nejmodernější elektroniky, a tak se nelze divit tomu, že právě na tamějším trhu byly poprvé uvedeny revoluční kvartzové hodinky. Jejich výrobce - společnost Seiko - ovšem rozhodně neměl na růžích ustláno, jak si také ukážeme v tomto profilu.

Hodinky Seiko patří zaručeně k nejprodávanějším náramkovým hodinkám na světě. Jako takové se pyšní samozřejmě jistou kvalitou a zárukou vysoké spolehlivosti, ale také povedenými designy. Seiko údajně v japonštině odpovídá výrazům jako dokonalý, přesný a úspěšný, a právě pro tyto vlastnoti jsou výrobky značky Seiko tolik přijímány.

Historie hodinek Seiko je neodmyslitelně spojena s druhou polovinou 19. století, kdy se vnějším kulturním vlivům plně přístupné Japonsko rozhodlo přejít na Západem užívanou časomíru odvozenou od slunečního pochodu. Obrovská poptávka po všem evropském a americkém se stejnou měrou promítla i do chuti Japonců po tamějších hodinkách. Této situace si všiml i Kintaro Hattori, jenž v jisté tokijské čtvrti založil v roce 1877 dílnu na opravu hodin. Hattoriho ambice se s drobnými úspěchy neustále zvětšovaly, a tak se nejprve v hodinářském průmyslu orientoval na dovoz a prodej a poté, v roce 1982, i na samostatnou výrobu hodin. K tomuto účelu vzniklá továrna Seikosha tehdy nezaměstnávala více než patnáct zaměstnanců a používané postupy při výrobě se již tehdy zdály jako zastaralé. Neuplynuly ani čtyři roky a z Kintara se stal nejúspěšnější výrobce hodin v Japonsku. Počet prodaných hodinek převyšoval sto tisíc kusů.

Z hodinek Seiko lze v současnosti vybírat v rámci pěti kolekcí: Velatura, Coutura, Sportura, Premier a Le Grand Sport. Přirozeně lze volit jak mezi pánskými a dámskými hodinkami, tak mezi volnočasovými či společenskými hodinkami, nehledě na opravdu raritní kousky vhodné pro speciální příležitosti.

Hodinky Seiko uspokojí jak zákazníka vyžadujícího konzervativní vzhled, tak milovníka nápaditosti, progresivnosti a extravagance. Seiko, to jsou hodinky ušité namíru, hodinky, které jsou interaktivní, hodinky, které se vám přizpůsobí, hodinky, které doplňují a obohacují váš životní styl.