Hodinky značky Quiksilver

Představte si sluneční paprsky na australském pobřeží, dokonalé vlny, adrenalin při jejich sjíždění, a především zábavu s tím spojenou. Tohle vše se odráží ve značce Quiksilver. Je pro mladé, aktivní a nespoutané. Stejně jako sporty, se kterými spojuje své jméno.

Austrálie je rájem surfařů. Kde jinde tedy mohla vzniknout značka, která své počátky pojí právě s tímto sportem. Na konci šedesátých let chtěli australští surfaři Alan Green a John Law uskutečnit svůj sen: žít blízko Torquaye v Austrálii, vydělávat zde peníze a jezdit každý na těch nejlepších vlnách. Proto se rozhodli, že začnou obchodovat s kvalitními, funkčními a moderními šortkami pro surfaře.

V roce 1970 realizovali svůj nápad a založili ve městě Torquay v australském státě Victoria společnost Quiksilver. Do roku 1974 jejich šortky dosáhly kultovního věhlasu mezi nejlepšími jezdci světa. Slibně se rozvíjející firma samozřejmě nemohla dlouho zůstat jen na hranicích, byť velkého, australského kontinentu. Druhou zemí, kam tato značka expandovala, byly Spojené státy. V roce 1976 vyhrál jeden z největších surfových mistrů všech dob Američan Jeff Hakman jako první zámořský závodník významný závod na Bell´s Beach. Ve stejném roce se svými kamarády Bobem McKnightem, Alanem Greenem a Johnem Lawem založili Quiksilver i v USA. Po pobřeží a vlnách se firma rozhodla zaútočit i na horské svahy.

V roce 1986 se značka poprvé objevuje na horách prostřednictvím kolekce oblečení pro snowboarding. V roce 1991 se spojily firmy Quiksilver USA a Quiksilver Europe a celá společnost se značně rozrostla pod vedením Harryho Hodge.

V roce 1990 přibyla ke Quiksilveru i dámská linie Roxy. Sportovně založeným ženám přináší nejen originální praktickou módu, ale ztělesňuje i určité smýšlení a životní styl mladé ženy spokojené sama se sebou, dynamické, pozitivní, sebejisté, spontánní a veselé. Je to žena, která chce realizovat a sdílet své sny, odvážná a přirozeně krásná. Všechno začalo několika modely plavek pro dívky. Rychle následovala kolekce džínů a sportovního oblečení. Slibně se rozvíjející linie potřebovala i svůj vlastní podpis. Tím se stala v roce 1993 dvě spojená loga Quiksilver tvořící dohromady srdce. Ani mladší sestra Quiksilveru nechtěla zůstat ve vývoji pozadu.

V roce 1994 přináší úplnou novinku. Firma, jejíž počátky mířily k surfování, se rozhodla vytvořit boardshorts (kraťasy speciálně určené na surf) i pro ženy, které chtějí surfovat. Svým nápadem okamžitě získala úspěch a vznikl tak první team surfařek Roxy v čele s Američankou Lisou Anderson. Od té doby více než deset let Roxy sponzoruje úspěšné surfařky. Nebývalý nárůst popularity této značky inspirovalo firmu k rozšíření řady o kolekci určenou pro snowboarding, dívčí oblečení a doplňky.