Hodinky značky Junghans

Německá hodinářská firma JUNGHANS byla založena ve městě Schramberg roku 1861 a v tomto městě sídlí dodnes. Z počátku vyráběla pouze hodiny a budíky. Od roku 1886 kapesní hodinky a v roce 1930 zahájila výrobu náramkových hodinek vlastní konstrukce.

Kromě standardních časoměrných výrobků měla firma JUNGHANS ve svém výrobním programu i kvalitní palubní letecké chronografy. Po druhé světové válce legendární náramkové letecké chronografy a několik modelových řad hodinek JUNGHANS CHRONOMETER s certifikátem garantované přesnosti chodu. V šedesátých létech minulého století byly do výroby zařazeny moderní tranzistorové hodiny, budíky a hodinky a jako první německý výrobce uvedla firma JUNGHANS na trh v roce 1971 quartzové náramkové hodinky ASTRO-QUARTZ.

V roce 1985 jako první na světě představila firma JUNGHANS rádiem řízené hodiny a v roce 1990 jako první na světě digitální rádiem řízené hodinky a v následujícím roce první analogové rádiem řízené náramkové hodinky. Tento náskok před ostatními hodinářskými firmami v oblasti vývoje a výroby rádiem řízených hodinek a hodin si udržuje do současnosti. Kromě spolehlivosti a výborných technických parametrů se výrobky JUNGHANS vyznačují špičkovým designem a velkou šíří použitých materiálů. Vrchol nabídky výrobků JUNGHANS představují solární rádiem řízené hodinky vyrobené z keramického materiálu.