Hodinky značky Festina

Značka hodinek Festina je absolutním leaderem nejen na španělském a francouzském trhu, ale má velmi silnou pozici i ve více než 60 zemích světa,do kterých je distribuována. Dnes koncern Festina (Festina Lotus S.A.) vlastní čtyři mezinárodní značky a jeho roční produkce přesahuje 3 miliony náramkových hodinek.

Značka Festina je právem označována přídomkem nejdynamičtěji se rozvíjející značka na světovém hodinářském trhu. Již v roce 1985 uvádí na trh první model s měsíčními fázemi, který se stává velkým obchodním úspěchem značky. V zápetí produkce značky Festina již dosahuje hranice jednoho milionu vyrobených hodinek a prodává se ve více než 25 zemích světa.

Velký důraz firma Festina klade na sledování nejmodernějších designérských trendu a využívání nejnovějších technologických inovací. Hlavním mottem přitom vždy bylo a zůstává udržení dostupné cenové úrovně při zachování vysoké kvality. Kvalita povrchové úpravy je zaručena speciální technologií zlacení s minimální vrstvou 5 mm.

Hodinky FESTINA jsou ponejvíce známé jako hodinky se sportovním designem, především pak chronografy. Populární je kolekce FESTINA TITANIUM, kde pouzdro i tah jsou vyrobeny z obzvláště lehkého a pevného materiálu - titanu. FESTINA MECAQUARTZ - chod hodinek je zajištěn zcela novým typem pohonu bez potřeby baterie se zaručením přesností quartzového mechanismu. Kinetická energie, vznikající při pohybech ruky, dobíjí akumulátor, který napájí hodinový mechanismus. Jeden den nošení zajišťuje nabití na 10 dní. Je-li akumulátor nabit na 70 % kapacity, mají hodinky energetickou rezervu na 50 dní (či 6 měsíců při úsporném režimu). Generace hodinek FESTINA TITANIUM byla vytvořena s využitím nejmodernějších technologií. Titan je totiž jeden z nejdokonalejších kovu ve vesmíru. Silný, odolný, a presto velmi lehký. Hodinky vyrobené z tohoto čistého kovu tak získávají skutečně unikátní vlastností.