Hodinky značky Casio

Značka Casio je celosvětově proslulá jako výrobce Hi-Tech přístrojů v nejrůznějších oblastech spotřební elektroniky. Stejně je tomu i v oblasti hodinek. Také zde byl vždy kladen důraz na pokrokové technologie, které často Casio uvedlo na světové trhy jako první značka na světě. Dodnes je jednou z vedoucích značek v sortimentu funkcí instalovaných v náramkových hodinkách.

Chcete si například změřit tlak, podívat se na televizi či pracovat s databankou? Není problém, stejně jako desítky dalších funkcí, které jsou v hodinkách Casio k dispozici.

V duchu tradice Casia zde je v hodinkách Casio tak značný počet funkcí, že byste je u konkurenčních modelů jen těžko mohli očekávat. Jednou z velkých předností je radiově řízená korekce času DCF77. Tento systém umožňuje korekci času s přesností 1 sekunda za jeden milion let. Mimo to se kromě jiného i hodinky automaticky seřizují na letní a zimní čas. Vysílač pro Evropu je umístěn v Mainflingenu u Frankfurtu nad Mohanem a jeho dosah je 2000 km.

Další technickou lahůdkou je solární napájení, to je schopno nejen získat při běžném provozu dostatek energie, kterou přemění z dopadajícího světla, ale zásobuje i systém vnitřního osvětlení ciferníku. Pracuje buď v klasickém manuálním režimu či v automatickém. Tady stačí, že si ruku s hodinkami natočíte směrem k obličeji a displej se automaticky na potřebný čas podsvítí. Hodinky jsou vybaveny indikátorem dobití. Množství vyprodukované elektrické energie má však takové rezervy, že při běžném používání ukazuje v podstatě stále plné nabití.

Zajímavou funkcí je například paměť vybraného času. Ta funguje tak, že si můžete uložit do databanky čas a datum, které je pro vás důležité /například začátek projektu atd./ a pak jej kdykoliv vyvolat. Jednou z méně obvyklých funkcí je i databanka adres webových a emailových.

Mezi další funkce patří například pětidenní alarm, stopky s měřením na setiny sekundy či timer čas odečítající. Světový čas obsahuje paměť 29 různých světových měst. Ten se dá listovat na digitálním displeji hodinek a v případě potřeby jej přenést na hlavní displej analogový.